Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Czcionka:

Deklaracja Dostępności

Biblioteka Publiczna w Miastku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://bpmiastko.naszabiblioteka.com/

Data publikacji strony internetowej: 2014-04-10
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2014-04-10

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa http://bpmiastko.naszabiblioteka.com/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  •  Nagrania video nie posiadają napisów dla osób niesłyszących, część plików multimedialnych nie jest dostępna cyfrowo.
  •  Brak możliwości regulowania wielkości czcionki.
  •  Brak możliwości ustawienia zwiększonego kontrastu. 

Wyłączenia

  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
  • Filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-31
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością, chęci wystosowania wniosku o udostępnienie informacji niedostępnej lub żądania zapewnienia dostępności strony internetowej prosimy o kontakt.

Osoba kontaktowa: Ewa Szyca, e-mail: biblioteka@miastko.pl, tel. 59 857 22 32.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 Dostępność architektoniczna

 Budynek główny, ul. Dworcowa 29

Do budynku prowadzą dwa wejścia. Siedziba główna  biblioteki mieści się w prawym skrzydle budynku. Działy udostępniania: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Czytelni dla Dorosłych znajdują się na parterze, Oddział dla Dzieci  na  I piętrze. Wejście do oddziałów na parterze poprzedza sześć schodowych stopni, które uniemożliwiają wejście osobom z niepełnosprawnością ruchową. Klatka  schodowa nie jest wyposażona w windę. Na parterze budynku dostępna jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W budynku nie ma pętli indukcyjnej i oznaczeń w alfabecie Braille’a. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Filia nr 1 w Dretyniu

Filia mieści się w budynku szkoły w Dretyniu. Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.W budynku nie ma pętli indukcyjnej i oznaczeń w alfabecie Braille’a. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Filia nr 2 w Słosinku

Filia mieści się w budynku, który nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście do pomieszczeń bibliotecznych poprzedzają schody. W budynku nie ma pętli indukcyjnej i oznaczeń w alfabecie Braille’a. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Filia nr 3 w Świerznie

Filia posiada dwa wejścia do pomieszczeń bibliotecznych. Główne wejście poprzedzają schody. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku nie ma pętli indukcyjnej i oznaczeń w alfabecie Braille’a. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

_____________________

Zegar

Godziny otwarcia

W roku szkolnym

wypożyczalnia dla dorosłych 800-1700
czytelnia dla dorosłych 900-1700
oddział dla dzieci 900- 1700
w soboty od 900-1400

Godziny otwarcia Filii Bibliotecznych

Dretyń 1200-1700(piatek nieczynna)
Słosinko - 1200-1700 (w piątek nieczynna)
Świerzno 1200-1700 (piątek nieczynna)

                                                                                          w okresie wakacji

wypożyczalnia dla dorosłych 800-1600
czytelnia dla dorosłych 800-1600
oddział dla dzieci 800-1600
w soboty nieczynne

Promocja Czytelnictwa

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

na zadanie

„Z miastecką biblioteką nie tylko piękni i nie tylko dwudziestoletni”

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Program Dotacyjny "Niepodległa"

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na zadanie "Mieszkańcy Miastka w dążeniu ku niepodległej Polsce -II edycja"

https://niepodlegla.gov.pl/

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Pogoda